Несподіваною перемогою іспанця Фернандо Алонсо (“Феррарі”) закінчився восьмий етап Гран-прі “Формули-1″, що пройшов у неділю на трасі у Валенсії. Російський гонщик Віталій Петров зайняв 13-е місце, забезпечивши собі кращий результат в нинішньому сезоні.

У цьому році Алонсо став першим пілотом, які здобули дві перемоги, і вирвався у лідери індивідуального заліку.
На другому місці у Валенсії фінішував Кімі Райконен з “Лотуса”, а третім прийшов легендарний німець Міхаель Шумахер (“Мерседес”).

Таким чином, Шумахер повернувся на подіум вперше після відновлення кар’єри в кінці 2009 року.
Для Петрова (“Кейтерхем”) і його партнера по стайні Ковалайнена, який прийшов чотирнадцятого, ця гонка стала найуспішнішою в нинішньому сезоні.
Між тим, перемозі Алонсо сприяв передчасний схід з траси лідера дебютної стадії гонки і чинного чемпіона Себастьяна Феттеля на 35-му колі через проблеми з двигуном.
Ще один претендент на перемогу, британець Льюїс Хемілтон з “Макларен”, зійшов з дистанції після того, як в його болід врізався Пастор Мальдонадо (“Вільямс”).
На четвертому й п’ятому місці опинилися, відповідно, Марк Веббер (“Ред Булл”) і Ніко Хюлькенберг (“Форс Індія”).
За підсумками цього заїзду Алонсо з 111 очками займає першу сходинку в особистому заліку, а слідом за ним ідуть Веббер (91) і Хемілтон (88). У Кубку конструкторів лідирує “Ред Булл” (176 очок), “Макларен” – другі (137) і “Лотус” (126) замикає трійку лідерів.
Наступний етап перегонів “Формули-1″ пройде 8 липня на британській трасі в Сільверстуоне.